Przyjazd

Wyjazd

Atrakcje

 

Na jeziorze Jeziorak

znajduje się wiele zatok, półwyspów i 16 wysp, a największe z nich to Wielki Ostrów (Wielka Żuława) i Wielki Bukowiec. Jezioro połączone jest z Kanałem Elbląskim.

W okolicy można skorzystać z kilku szlaków turystycznych, a sam Ośrodek położony jest w Parku Krajobrazowym Pojezierza Iławskiego, przy pieszym szlaku Iława – Siemiany.

W okolicach Sarnówka znajdują się wyjątkowe miejsca, które warto odwiedzić. Wśród nich są: unikatowe jezioro Jasne o niespotykanie czystej i przeźroczystej wodzie (średnia głębokość jeziora to około 8 metrów, światło dociera nawet na 14-15 metrów), wieś turystyczna Siemiany (dla fanów książek o „Panu Samochodziku”, napisanych przez Zbigniewa Nienackiego, Siemiany kojarzą się z przygodami, które Tomasz z harcerzami przeżył nad jeziorem Jeziorak), Ośrodek Szkolenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej w Kamionce i wiele innych. 

Na terenie gminy Iława 

można odwiedzić kilka zabytkowych obiektów: są to m.in. ruiny zamku Kapituły Pomezańskiej w Szymbarku (gdzie kręcono sceny do filmu Król Olch, reż. Volker Schlöndorff, w którym główną rolę zagrał John Malkovich) oraz Zamku Biskupiego w Prabutach (w roku 1414, podczas prowadzonej między Polską a Zakonem Krzyżackim tak zwanej wojny głodowej, litewski dowódca, książę Zygmunt Korybutowicz zdobył prabucki zamek, a w dniu 9 września zawitał tam sam król Władysław II Jagiełło), Pałac w Kamieńcu (Pałac ten upodobał sobie Napoleon Bonaparte, który mieszkał w nim w trakcie kampanii rosyjskiej od kwietnia do czerwca 1807 roku. Podobno swój zachwyt wyraził słowami: enfin chateau – które można rozumieć jako: wreszcie porządny pałac).

Na terenie gminy Iława rokrocznie organizowanych jest wiele imprez, urozmaicających pobyt turystom tu przebywającym. Kalendarz imprez dostępny jest na stronie internetowej gminy Iława.

 
 

Na terenie Ośrodka

- wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne, motorówka typu RIB, łódź żaglowa Omega, jacht Conrad) oraz hulajnóg i rowerów do turystyki krajoznawczej wraz z fotelikami dla dzieci,
- świetlica wyposażona w bilard, piłkarzyki, stół do ping – ponga, gry planszowe, TV i wieże z CD, oświetlenie i sprzęt do organizacji dyskotek,
- boiska do gier zespołowych (siatkówka, piłka nożna, piłka plażowa, badminton),
- dostępne piłki do gier,
- dwa pomosty na cumowanie jachtów,
- plaża - bezpłatne parasole i leżaki,
- sauna - jeden z większych obiektów tego typu w regionie, składająca się z dwóch komór: damskiej i męskiej,
- plac zabaw dla dzieci,
- sala konferencyjna,
- stołówka na 110 miejsc,
- atrakcyjne miejsce na grupowe ognisko i grill,
- wędzarnia do ryb i suszenia grzybów.

 

 


design by : LEMONPIXEL.pl